...w czerwieni wieku.
RSS
piątek, 07 listopada 2014
30 seconds

Byłoby to bardzo nierozsądne. Może wręcz śmieszne. On tak znacznie młodszy, tak znacznie wyższy. Kiedy siedział, nie czuć było różnicy. Dlatego wybrali kawiarnię. I jej samochód.

Trzydzieści sekund za długo. Na tyle to oceniała. Czas się rozciągnął tuż przed wzajemnym rzuceniem cześć. Wyszedł, nie zostawiwszy po sobie nawet zapachu.

10:48, karol_ina1
Link Komentarze (2) »
czwartek, 07 lutego 2013
dokładnie w tej chwili

Spojrzał z pewnym zacięciem, jakbym przypominała mu przeszłość, o której chciał już zapomnieć. Zerknął ponownie. Następnie zacisnął usta i zaczął mówić. Opowiadał o tym, że w sumie tego nie chciał. Nie zamierzał tkwić w tej relacji ani dnia dłużej. Tylko ja odeszłam. Dokładnie w tej chwili, w której postanowił otworzyć na mnie swój świat.

21:19, karol_ina1
Link Komentarze (2) »
piątek, 07 grudnia 2012
chwila później

A co by się stało, gdybym została? Nie przestraszyła się, bo tak - to był strach. Ubrałabym to w kreację. W czerwoną sukienkę, w której jutro powinnam wystąpić. A został mi tylko ścieg. Ślad, który mnie tu przywiódł. Szukam bowiem tej czerwieni. Na jutro i chwilę później. 

Tagi: in red
21:15, karol_ina1
Link Komentarze (4) »
niedziela, 14 marca 2010
w czerwieni

Czasami los rzuca pod nogi znak. Chwytasz go, a za nim ciągnie się, a raczej pruje się cała historia. Historia z tych mniej widowiskowych, bo przeżartych rdzą zawiści.

Ludzie to najsłabsze ogniwo. Jeśli coś się psuje, to z reguły stoi za tym człowiek, jego pobudki mniej lub bardziej uzasadnione. W tym przypadku wyszła małość i wiele innych synonimicznych cech, które zapełniają od stron słowników po rozdziały w tanich poradnikach psychologicznych.

Ludzie, z którymi pracuję, których mijam na korytarzu, z którymi wymieniam służbowe maile, z którymi siedzę twarz w twarz. Doskonale się czuję ze świadomością, że teraz to ja będę pisać dla nich scenariusze na żywo. Mniej doskonale czuję się z tym, że to czytali, bo nie byli warci tego, co tu odnaleźli. Bo ktoś zdradził. Zdradził na dodatek w tak paskudny sposób, że nie chciałabym być teraz w jej skórze.

Stąd zostaje tu tylko ten wpis i niech służy jako ostrzeżenie. A jestem wściekła.

Kiedyś się już żegnałam. Był to wówczas koniec teatru lalek. Były też inne okoliczności, inna zdrada. Teraz zbyt daleko chcę zajść, aby pozwolić sobie na taką publiczność. Zatem:
„Koniec sezonu, więcej przedstawień nie będzie.
Karolina on air przechodzi do historii.”
Bisów nie będzie.

Wiele lat grałam. Wiele osób tu poznałam. Wiele się nauczyłam. Wyćwiczyłam warsztat. Nie sprawia mi problemu pisanie, formułowanie myśli. W przeciwieństwie do tych, którzy czytali. Bo łatwiej jest niszczyć, niż coś zbudować. Widzę to codziennie w ich życiu zawodowym. Przenoszą to wszędzie, jak zarazę.

Kasowałam wpis po wpisie. Robiłam to ze łzami w oczach. Serwer się zawieszał, jakby chciał mi tę pracę utrudnić. Tysiące słów leży teraz w spokoju w osobnej czarnej skrzynce. Dysku zewnętrznym. Może nie tylko dla mnie. Not for your eyes only.

Pisanie w domenie publicznej traktowane jest jako coś infantylnego. Pamiętniczek. A ja szukam dojrzałych słów i obserwacji. Wahań, pytań, poszukiwań, doświadczeń, radości. Mało jest blogów prowadzonych przez moją generację trzydzieści plus w sposób na tyle interesujący, że oko przyczepia się jak rzep. Nie chodzi o to, aby żyć życiem innych. Chodzi o inspirację.

Dlatego ja z pewnością się przepoczwarzę, bo nie potrafię milczeć. Nie wiem jeszcze kiedy i gdzie. Ale zrobię to w ciszy, bo nie wszystkie narodziny odbywają się w świetle reflektorów.

Pożegnania natomiast tak.

Karolina
karol_ina1@gazeta.pl

20:50, karol_ina1
Link Komentarze (21) »